PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-09-11
Materiał na ekskluzywne okna – kantówka z Mahoniu Afrykańskiego firmy DLH Poland
Kantówka Sapeli firmy DLH Poland łączy w sobie doskonałe parametry użytkowe, staranność wykonania i ciekawy wygląd.

DLH POLAND Sp. z o.o.
ul. Sosnkowskiego 1D
02-495 Warszawa

tel. 22 667 44 14
fax 22 667 42 88
info@dlh.pl
www.dlh.pl

» więcej o firmie

Spośród wszystkich gatunków drewna, Mahoń Afrykański (Sapeli) uważany jest za jeden z najbardziej ekskluzywnych surowców do produkcji okien drewnianych, dzięki swojej szlachetnej, purpurowo-brązowej barwie. Jego charakterystyczny układ włókien i duża twardość sprawiają, że drewno to jest łatwe w obróbce, a przy tym odporne na zniszczenia mechaniczne i korozję biologiczną.

Okna z drewna Sapeli cieszą się dużą popularnością wśród odbiorców indywidualnych, którzy cenią sobie autentyczne wybarwienie i atrakcyjny, „pasiasty" rysunek słoi. Drewno Sapeli ma gęstość ok. 650 kg/m3, jest drewnem twardym, a przy tym wyjątkowo wytrzymałym, dzięki czemu można produkować trwałe i stabilne okna w standardzie Premium.

Szlachetna trwałość Sapeli

Kantówka Sapeli firmy DLH Poland łączy w sobie doskonałe parametry użytkowe, staranność wykonania i ciekawy wygląd. Drzewa Sapeli osiągają nawet 40 m wysokości. Wyjątkowo łatwo można z nich pozyskiwać bardzo długie elementy - nawet do 4m, co jest możliwe w przypadku tylko nielicznych innych gatunków. Świeżo obrobione drewno ma różowawy odcień i charakterystyczny, cytrynowy zapach. Pod wpływem powietrza ciemnieje, nabierając koloru czerwono-brązowego lub purpurowo-brązowego, który aż do dzisiaj jest kojarzony z cechami takimi jak szlachetność i bogactwo.  

- Zastosowanie klejonki z Mahoniu afrykańskiego o gęstości ok. 650 kg/m3 pozwala na produkcję stabilnych i sztywnych profili, a także pewniejsze montowanie okuć. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie solidnych okien o większych wymiarach - mówi Dariusz Bielski Product Manager w firmie DLH Poland.DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnopochodnych. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.

Produkty sygnowane marką DLH Poland są zgodne z wymogami EUTR. Posiadają także certyfikat FSC® CoC (Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu), gwarantujący, że drewno w produktach DLH Poland oznaczonych logo FSC® pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i innych źródeł kontrolowanych.

  źródło: DLH