PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2013-05-17
Piękne i funkcjonalne okno
Duże okna to komfortowe rozwiązanie zapewniające dopływ naturalnego światła do wnętrz budynku.

POLSKIE OKNA I DRZWI
ul. Modlińska 6
03-216 Warszawa

tel. 22 811 20 64
fax 22 811 20 64
biuro@poid.eu
www.poid.eu

» więcej o firmie

Okno to nieodłączny element architektury, który spełnia nie tylko funkcje typowo użytkowe, jak ochrona przed czynnikami atmosferycznymi czy izolacja termiczna, ale wpływa również na estetykę budynku. Dziś możemy wybrać okna praktycznie w dowolnym kolorze i kształcie, wyposażone w zróżnicowane rodzaje klamek, szprosów czy szyb.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, rodzajów szyb, kolorów wykończenia oraz akcesoriów. Dzięki temu, z dużą swobodą możemy dopasować okno do wyglądu pomieszczenia. - Technologia szybko idzie do przodu, co powoduje, że producenci  oferują obecnie dużo bardziej zaawansowane wyroby stolarki okiennej niż jeszcze kilka lat temu. Możliwości konstrukcyjne współczesnej stolarki okiennej są naprawdę szerokie - mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, branżowej organizacji zrzeszającej producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej.


Modne duże okna

Duże okna to komfortowe rozwiązanie zapewniające dopływ naturalnego światła do wnętrz budynku. Taka funkcjonalna konstrukcja przepuszcza nie tylko znaczną ilość promieni słonecznych, ale również wzbogaca bryłę obiektu. Przeszklenia o dużej powierzchni dobrze sprawdzają się na poddaszu - pomieszczeniu, które ostatnio przeżywa prawdziwy renesans i  często stanowi  rodzinną strefę relaksu w domu  - Zastosowanie okien dachowych pozwala na stworzenie na poddaszu oryginalnego wnętrza o niekonwencjonalnej aranżacji. Komfortowe urządzenie takiej przestrzeni związane jest z zapewnieniem odpowiedniego dopływu naturalnego światła - tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO, producenta okien dachowych, firmy zrzeszonej w POiD - W naszej ofercie można znaleźć rozwiązania charakteryzujące się wysoką estetyką wykonania i funkcjonalnością - m.in. najwyższe okna dachowe na rynku, o wysokości nawet do 206 cm oraz okna z dwoma skrzydłami, zapewniającymi optymalne „czerpanie" światła i niesamowite widoki - podsumowuje Komurkiewicz. Jeśli chcemy regulować ilość promieniowania słonecznego napływającego do wnętrza, możemy wykorzystać rolety, żaluzje lub zasłony plisowane dopasowane do konstrukcji danego okna.


Niepowtarzalne wnętrze

Okna, w zależności od wymagań użytkowników, mogą być wyposażone w różnego rodzaju ozdoby bądź też mieć charakter bardziej minimalistyczny, dopasowany do nowoczesnych wnętrz. Te ostatnie są aranżowane w myśl zasady  „mniej znaczy więcej". Do tak urządzonych pomieszczeń znakomicie pasuje okno, które unika rozrzutnej formy i nie zdradza swoich możliwości. Rozwiązania pozwalające na uzyskanie takich konstrukcji ma w swojej ofercie firma Roto, producent okuć do stolarki okiennej i drzwiowej, członek POiD  - Poprawę wyglądu stolarki okiennej zapewnia zamontowanie „okna bez zawiasów" - czyli okna, w którym zawiasy ukryte są wewnątrz jego konstrukcji, co pozbawia ją zbędnych detali i umożliwia łatwe utrzymanie czystości - mówi Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi Roto - Dopełnienie eleganckiego okna stanowi prosta, nawiązująca do aktualnych trendów wzornictwa klamka. Wyróżnia ją minimalizm i elegancja, klamka ma zakrytą rozetkę i daje możliwość wyboru koloru bocznych elementów ozdobnych. Jest ona dostępna w różnorodnej kolorystyce, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych wymagań użytkownika - uzupełnia Andrzej Wróblewski. Klamki występują w różnych wariantach z dodatkowymi mechanizmami, np. zamykanie na klucz czy blokowanie specjalnym przyciskiem, stosowanym w oknie do pokoju dziecka.


Dzięki szerokiej ofercie wyrobów nie musimy się już ograniczać tylko do białych okien, w standardowych prostokątnych kształtach. Bogactwo rozwiązań stolarki okiennej daje bowiem dużą swobodę w aranżacji wnętrz i umożliwia wykreowanie indywidualnego charakteru pomieszczenia, w którym okno będzie stanowić prawdziwą ozdobę nie tracąc nic na funkcjonalności.

źródło: ZPOiD