Firma PAGEN finalizuje dostawę w pełni zautomatyzowanego, precyzyjnego i wysokowydajnego centrum obróbczo-tnącego LMT 65 z multiwrzecionem i jednostką tnącą do cięcia i obrabiania profili z aluminium. Dostawę i wdrożenie maszyny prowadzi Fimtec Polska, a małopolski producent już zapowiada skrócenie czasu oczekiwania na realizację zamówień.
Maszyna jest wyposażona w 16 agregatów roboczych. Są one osadzone na sztywnej zamkniętej konstrukcji multiwrzeciona. Do napędu narzędzi używane są najnowsze wydajne silniki z możliwością gwintowania oraz frezowania pod różnymi kątami poprzez skrajne agregaty. Jednostka obróbcza jest doposażona w laserowe czujniki do wykrywania uszkodzenia narzędzi. Dwa zestawy docisków na ruchomych stolikach zapewniają stabilność profili podczas obróbki.
- Centrum obróbczo-tnące LMT 65 zakupione przez firmę PAGEN jest bardzo bogato wyposażone. Maksymalna możliwa ilość narzędzi daje duże możliwości obróbcze, co jest istotne zwłaszcza z uwagi na ilość stosowanych na produkcji profili. Maszyna wyposażona jest w przedłużony stół wyładunkowy 6-metrowy, który zapewnia możliwość automatycznego wyładunku nawet najdłuższych profili ram HST czy słupów fasadowych, a opcja zagęszczania profili umożliwia operatorowi na rzadsze podchodzenie do maszyny w celu wyładunku. LMT 65 posiada nowy design kabiny obróbczej, która jest wyposażona w aktywny LED informujący i podpowiadający operatorowi o statusie maszyny. To tylko niektóre z licznych przydanych funkcji maszyny - wymienia Jan Byrczek z Fimtec Polska.
LMT 65 jest w standardzie wyposażone w zaawansowaną jednostkę tnącą, do wszelkich cięć potrzebnych do wykonania drzwi, okien, fasad, konstrukcji przesuwnych HST, czy też ogrodów zimowych. Piła z silnikiem 7,5 kW z wysuwem tarczy od tyłu. Numeryczna kontrola pochylenia głowicy od 20° do 160°. Powierzchnia robocza wykonana jest z materiału uniemożliwiającego zarysowanie profili oraz wyposażona jest w dysze powietrzne do usuwania wiórów z ciętego detalu.
- Wdrożenie systemu LMT 65 poprawi precyzję i szybkość pracy, zwłaszcza, że operacje cięcia i obróbki detali sztangi będą wykonywane przy jednym uchwyceniu profilu. Nowa maszyna pozwoli na znaczną redukcję ilości transportów pomiędzy stanowiskowych, a także zminimalizowanie czynności nieprodukcyjnych, poprzez wyeliminowanie wielokrotnego przekładania, pobierania i odkładania na wózki przetwarzanych elementów. Zminimalizujemy także uszkodzenia mechaniczne produktów, a zwarta i kompaktowa budowa stanowiska pracy, pozwoli uzyskać stabilną i wydajną produkcję - zapowiada Sebastian Sosin, Dyrektor Produkcji w PAGEN.
Zwiększając moce produkcyjne firma zadeklarowała skrócenie czasu produkcji najbardziej popularnych systemów aluminiowych. Termin realizacji zamówień w systemach ALURON skrócono do 3 tygodni, zaś ALUPROF do 4 tygodni.