PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-07-13
Roto Designo R8 NE
Roto Designo R8 NE to niskoemisyjne uchylno-obrotowe okno dachowe o zupełnie nowej konstrukcji. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom osiągnięto najlepszy na rynku współczynnik przenikalności cieplnej.

Roto Okna Dachowe Sp. z o.o.
ul. Lubelska 104
21-100 Lubartów

tel. 81 855 05 22
fax 81 855 05 28
biuro.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Roto Designo R8 NE to niskoemisyjne uchylno-obrotowe okno dachowe o zupełnie nowej konstrukcji. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom osiągnięto najlepszy na rynku współczynnik przenikalności cieplnej dla całego okna Uw = 0,84 W/(m2K)!

Tak doskonałe właściwości termoizolacyjne uzyskano m.in. dzięki zastosowaniu termoizolacyjnego, potrójnego pakietu szybowego (4/10/4/10/4) o wsp. Ug = 0,5 W/(m2K). Nowa konstrukcja profili (PVC lub drewniane) i uszczelek pomiędzy ramą i skrzydłem, radykalnie poprawiła przebieg izotermy okna, skutecznie redukując np. powstawanie kondensacji pary wodnej. Do minimum zredukowano tym samym ubytki ciepła w miejscach dotychczas najbardziej narażonych na powstawanie mostków termicznych. Konstruktorzy Roto zastosowali w nowym oknie niskoemisyjnym 2-częściowy, elastyczny blok termoizolacyjny ze spienionego polietylenu PE (grupa przewodności cieplnej 035 wg DIN 4108 / gęstość 40 gr/dm3). Jedna z jego części została zamontowana na ramie okna fabrycznie, druga dokładana jest przez wykonawcę po montażu, doskonale izolując połączenie wokół ramy okiennej.Nowe okno to nie tylko doskonałe parametry izolacyjne, ale również nowoczesne wzornictwo odpowiadające najnowszym trendom na rynku budowlanym. Dzięki nowej konstrukcji Roto Designo R8 NE poprzez obniżony montaż zostało optymalnie zintegrowane z dachem, co radykalnie poprawiło parametry techniczne i przede wszystkim pozytywnie wpłynęło na optykę. Nowoczesny „design” osiągnięto również poprzez niespotykany dotąd, ergonomiczny kształt okna od zewnątrz – wszystkie elementy oblachowania zostały zaokrąglone i pozbawione widocznych elementów mocowania (np. wkręty). Nowoczesny charakter podkreśla dodatkowo nowy kolor zewnętrznego oblachowania – antracyt metallic (R703).

Roto Designo R8 NE to również zmieniony wygląd od wewnątrz. Okno obsługiwane jest za pomocą nowej, masywnej i wielofunkcyjnej klamki umieszczonej jak zwykle w Roto – u dołu okna. Ekskluzywna forma klamki z optyką „stali szlachetnej” w połączeniu z nowym kształtem profili nadaje oknu solidny i nowoczesny charakter.

Rozwiązania Roto to jak zwykle funkcjonalność na najwyższym poziomie. Roto Designo R8 NE to okno uchylno-obrotowe, którego trzy funkcje – obrotowa, uchylna i pozycja do mycia - obsługiwane są za pomocą jednej klamki. Wszystko to dzięki zastosowaniu okuć obwiedniowych marki Roto – światowego lidera w technice okiennej. Funkcja obrotowa (rekomendowana do efektywnego wietrzenia pomieszczeń) umożliwia otwarcie skrzydła w ¾ wysokości ramy, pozwalając na dostęp do otwartego okna w pozycji całkowicie wyprostowanej. Nad bezpieczeństwem i wygodą użytkowników czuwa dodatkowo 3-szybowy pakiet termoizolacyjny wykorzystujący wyłącznie szkło hartowane. Pakiet objęty jest 15 letnią gwarancją na stłuczenie w wyniku gradobicia. Zewnętrzna szyba pokryta została dodatkowo samoczyszczącą powłoką tytano-dioxidową „Aquaclear”, która pod wpływem promieniowania słonecznego UV wyzwala aktywny tlen na jej powierzchni. Dzięki temu zanieczyszczenia organiczne tracą swoją przyczepność i w czasie deszczu są spłukiwane. Powłoka „Aquaclear“ dodatkowo redukuje napięcie powierzchniowe wody i tym samym przeciwdziała tworzeniu się kropli. W znacznym stopniu ogranicza to konieczność częstego mycia okien. Działanie powłoki „Aquaclear” trwa przez cały okres użytkowania okna.

Od 2 lat obowiązuje dyrektywa Unii Europejskiej 2002/91/WE, zgodnie z którą każdy nowy budynek musi mieć świadectwo energetyczne, tzw. paszport energetyczny. Wprowadzenie tej dyrektywy ma na celu poprawienie standardu energetycznego budynków. Od roku 2009 paszporty energetyczne będą wymagane nie tylko w przypadku obiektów nowo wznoszonych ale również już istniejących. Każda osoba, która będzie zamierzała kupić lub wynająć dom czy mieszkanie, będzie mogła na podstawie informacji zawartych w paszporcie energetycznym, obliczyć ile będzie ją kosztowało ogrzanie budynku. Co za tym idzie, budynki nieocieplone, o dużej energochłonności, będą tracić na wartości. Jest to szczególnie istotne jeśli wziąć pod uwagę stale rosnące ceny energii. Warto zatem inwestować w poprawienie izolacyjności budynków poprzez zastosowanie niskoemisyjnych okien dachowych Roto Designo R8 NE.

Roto Designo R8 NE to także ułatwienia dla dekarzy w zakresie montażu. Kątowniki montażowe, które jak zwykle w Roto są montowane fabrycznie, zostały wydłużone po bokach okna, dając większą stabilizację i pewność montażu. Standardowo do ramy okna zamocowana jest folia do szczelnego połączenia z paraizolacją oraz blok termoizolacyjny. Zestaw montażowy został wyposażony we wkręty nowej generacji Torx. Montaż zewnętrznego oblachowania i kołnierzy uszczelniających redukuje konieczność stosowania dodatkowych narzędzi do niezbędnego minimum. Te wszystkie rozwiązania skracają czas montażu nawet o 20%.

Roto Designo R8 NE dostępne jest w dwóch wersjach materiałowych - z drewna (H) i PVC (K) w 11 standardowych rozmiarach. Oblachowanie zewnętrzne z aluminium w kolorze antracytowym metallic lub dowolnym RAL. Opcjonalnie dostępne wersje oblachowania z tytano-cynku (TZ) lub miedzi (CU).

Zalety w skrócie:
 • najlepszy na rynku współczynnik izolacji cieplnej całego okna Uw = 0,84 W/(m2K)
 • w standardzie hartowany, samoczyszczący pakiet 3-szybowy Aquaclear o wsp. Ug =0,5 W/(m2K).
 • nowoczesny „design”
  • obniżony montaż w dachu
  • nowy kolor oblachowania na zewnątrz – antracyt metallic (R703)
  • masywna, wielofunkcyjna klamka z optyką „stali szlachetnej”
 • funkcja uchylna i obrotowa (¾ wysokości) obsługiwana jedną, wielofunkcyjną klamką
 • fabrycznie wbudowany blok termoizolacyjny WD

Pobierz folder

informacja na podstawie materiałów: Roto Frank Okna Dachowe