PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2022-07-22
REHAU po raz kolejny inwestuje w Polsce
W Nochowie koło Śremu trwa kolejna duża inwestycja, która poszerzy możliwości produkcyjne i logistyczne polskiego oddziału firmy.

REHAU Sp. z o.o.
ul. Poznańska 1A
62-081 Baranowo

tel. 61 849 84 00
poznan@rehau.com
www.rehau.pl

» więcej o firmie

Zakład produkujący profile okienne REHAU działa w Nochowie koło Śremu nieprzerwanie od 1998 r. Od tego czasu był kilkakrotnie rozbudowywany. Obecnie trwa tam kolejna duża inwestycja, która poszerzy możliwości produkcyjne i logistyczne polskiego oddziału firmy.

Zaledwie w 2018 r. zakończyła się ostatnia inwestycja REHAU w Nochowie, polegająca na budowie oddziału okleinowania profili do stolarki otworowej. W tej chwili trwają zaawansowane prace na jeszcze większą skalę. Zakład produkcyjny wraz z centrum logistycznym, skąd produkty REHAU dystrybuowane są na całą Europę, powiększa się o kilka nowych hal.


Silny rozwój na rynku europejskim

W ubiegłych latach REHAU odnotował ponadprzeciętny wzrost we wszystkich swoich regionach. Trwająca rozbudowa zakładu w Nochowie koło Śremu pozwoli zwiększyć możliwości zaopatrzenia i dostaw silnie rozwijających się rynków w Europie Środkowo-Wschodniej oraz lepiej dostosować się do ich potrzeb m.in. poprzez możliwość znacznie większej indywidualizacji produktów. Budowa nowych hal w nochowskim zakładzie jest głównym elementem programu inwestycyjnego REHAU w tej części Europy, na którą przeznaczono 97 mln zł.

Zakres inwestycji

Zakres realizowanych w Nochowie prac jest szeroki: w ramach rozbudowy zakładu REHAU powstaje nowa hala ekstruzji profili, hala surowcowa, magazyn narzędzi, ślusarnia, a także hala logistyki i komisjonowania dostaw. Pomimo szerokiego zakresu inwestycji, tempo prac jest szybkie - zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec tego roku.

Nowe hale produkcyjne i powiększone centrum logistyczne to nie tylko większe możliwości dalszego rozwoju dla firmy, ale także kolejne miejsca pracy. W związku z rozbudową zakładu liczba zatrudnionych w nim osób zwiększy się o kolejnych 100 nowych pracowników. 

tagi: rozbudowa, nowe inwestycje, zakład w Nochowie, Śrem, rozbudowa zakładu, rozbudowa REHAU, zakład produkcyjny, profile okienne