PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2022-05-20
Szanse, zagrożenia i zrównoważony rozwój na XII Kongresie Stolarki Polskiej z udziałem Deceuninck
Deceuninck jako jeden z partnerów Kongresu Stolarki Polskiej zaprasza na XII edycję ...

Deceuninck Poland Sp. z o.o.
Jasin, ul. Poznańska 34
62-020 Swarzędz

tel. 61 818 70 00
fax 61 818 70 01
deceuninck.polska@deceuninck.com
www.deceuninck.pl

» więcej o firmie

Deceuninck jako jeden z partnerów Kongresu Stolarki Polskiej zaprasza na XII edycję tego wydarzenia, która poświęcona będzie szansom i zagrożeniom dla branży stolarki otworowej w kontekście obecnych przemian oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Wydarzenie organizowane jest 26. maja br. w Warszawie przez Związek POiD, z którym producent współpracuje również przy kampanii „DOBRY MONTAŻ - BUDUJESZ DLA POKOLEŃ".

Najważniejsze wydarzenie dla branży stolarki - Kongres Stolarki Polskiej - odbędzie się pod koniec maja w stolicy, a jednym z partnerów wspierających tegoroczną edycję jest firma Deceuninck. Belgijski producent profili z PVC już w ubiegłym roku włączył się w trwającą obecnie kampanię Związku Polskie Okna i Drzwi „DOBRY MONTAŻ - BUDUJESZ DLA POKOLEŃ", która promuje ekologiczne rozwiązania w budownictwie. Rozwiązaniom korzystnym dla klimatu poświęcony będzie również tegoroczny program kongresu. Został on podzielony na trzy bloki tematyczne, w których znajdują się zagadnienia ściśle związane z aktualnymi wydarzeniami politycznymi, ekonomicznymi i społecznymi, a także z celami zrównoważonego rozwoju ustalonymi w Agendzie 2030 ONZ. Wśród wątków, które omawiane będą na kongresie, znajdą się m.in. działania na rzecz tworzenia punktów odbioru zużytych materiałów budowlanych - w tym zakresie Deceuninck posiada ponad 10 lat doświadczenia, mając zbudowaną europejską sieć odbioru odpadów z PVC (poprodukcyjnych i pokonsumenckich) oraz własny zakład recyklingu PVC w Diksmuide (Belgia) o zdolności przetwórczej 45 000 ton odpadów rocznie. Już w lutym producent informował o toczących się rozmowach dotyczących jego rozbudowy lub budowy kolejnego zakładu recyklingowego w nowej lokalizacji.

- Jako producent działający globalnie musimy myśleć o przyszłości i stawiać na przemyślane rozwiązania, które obniżają nasz wpływ na środowisko. Budownictwo jest jednym z sektorów gospodarki silnie oddziałujących na otoczenie przyrodnicze, tym bardziej wymagamy od siebie innowacyjności w zakresie zrównoważonych produktów - od lat rozwijamy produkcję w obiegu zamkniętym i udoskonalamy produkty z PVC pochodzącego z recyklingu, walcząc ze stereotypowym postrzeganiem tego surowca. Projektujemy ponadczasowo - zarówno pod względem estetyki, efektywności, jak i równowagi ekologicznej. Nasze produkty mogą służyć średnio nawet 35 lat, a następnie można poddać je recyklingowi i wykorzystać ponownie - i tak aż do dziesięciu razy - mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju zawiera 17 celów przyjętych na mocy rezolucji przez wszystkie państwa członkowskie ONZ w 2015 roku. Wśród celów znajdują się takie zagadnienia jak: Innowacyjność, przemysł, infrastruktura (cel 9), Zrównoważone miasta i społeczności (cel 11) czy Wzrost gospodarczy i godna praca (cel 8) - i właśnie szansom na ich realizację przez firmy z branży stolarki będzie poświęcona jedna z dyskusji panelowych podczas kongresu.

Po ubiegłorocznej edycji, pierwszej w pełni digitalowej, tegoroczny Kongres Stolarki Polskiej będzie okazją do spotkań na żywo z przedstawicielami branży stolarki budowlanej, świata biznesu, nauki oraz mediów. Wydarzenie odbędzie się w hotelu DoubleTree by Hilton przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie.