PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2021-09-24
Ogniochronne szkło POLFLAM – jeszcze większy format
Firma POLFLAM zwiększyła maksymalną wysokość pojedynczej tafli szkła POLFLAM BR do 4800 mm.

POLFLAM Sp. z o.o.
eziorzany, Aleja Krakowska 3
05-555 Tarczyn

tel. 22 726 92 17
fax 22 726 90 17
info@polflam.com
www.polflam.pl

» więcej o firmie

Jedną z zalet technologii Polflam jest możliwość tworzenia szkła ogniochronnego o dużych wymiarach. Firma POLFLAM zwiększyła maksymalną wysokość pojedynczej tafli szkła POLFLAM BR do 4800 mm.

Produkt w bardzo wysokiej klasie odporności ogniowej EI 120 przeszedł badanie klasyfikacyjne w notyfikowanym laboratorium Gryfitlab. Nowa propozycja Polflamu jest odpowiedzią na oczekiwania architektów i potrzeby rynku, a jednocześnie - potwierdzeniem gotowości spółki do realizacji najbardziej ambitnych wyzwań.

Pod wpływem wysokiej temperatury szkło ogniochronne POLFLAM zmienia swoją strukturę i wygląd, ale zachowuje kształt i przez ponad 120 minut pozostaje stabilną barierą dla ognia i promieniowania. Badanie zakończyło się wynikiem pozytywnym ze znacznym przekroczeniem zakładanego czasu klasyfikacyjnego.

Szkło POLFLAM BR stosowane jest do ogniochronnych przeszkleń strukturalnych. Duża powierzchnia szklanej tafli, nie wymagającej dodatkowych elementów konstrukcyjnych, pozwala na lepsze doświetlenie wnętrz, wpływa też na estetykę przegrody. Rozwiązania POLFLAM BR chętnie wykorzystywane są w aranżacji wnętrz obiektów biurowych, handlowych i użyteczności publicznej.

Spółka Polflam produkuje szkło ogniochronne do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych - na rynki większości krajów europejskich. W najbliższych miesiącach firma uruchomi nową fabrykę w podwarszawskim Tarczynie, co pozwoli na potrojenie potencjału produkcyjnego.

Zdjęcie główne:
Wielkoformatowy element ze szkła ogniochronnego POLFLAM BR EI 120 w pierwszych minutach badania w laboratorium Gryfitlab. Precyzyjna kontrola parametrów pieca badawczego (temperatura, ciśnienie) pozwala odtworzyć warunki panujące podczas pożaru.