PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-01-13
R&D Tech dostarcza nowoczesną technologię do Awilux Polska
Najnowszy zakup Awilux, to wszechstronne centrum obróbcze Quadra L2 od R&D Tech, które jest w stanie sprostać wszystkim ...

R&D Tech Sp. z o.o.
ul. Kostrzyńska 9
65-127 Zielona Góra

tel. 68 455 71 01
fax 68 455 71 02
info@randdtech.pl
www.randdtech.pl

» więcej o firmie

AWILUX Polska produkuje szeroką gamę konstrukcji okiennych i drzwiowych w klasie premium. Swoją produkcję opiera na najwyższych standardach technologicznych. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie norm oraz  dokładność wykonania, która jest możliwa dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym. Najnowszy zakup to wszechstronne centrum obróbcze Quadra L2 od R&D Tech, które jest w stanie sprostać wszystkim skomplikowanym obróbkom.

- Dzięki Quadra L2 zmieniliśmy proces produkcyjny z pracy na maszynach, takich jak piła dwugłowicowa i sztabowe centrum obróbcze, na pracę na jednym centrum przelotowym, obsługiwanym przez zaledwie jednego operatora. Produkując okna, drzwi czy fasady, to jedno centrum pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych obróbek technologicznych takich jak cięcie, frezowanie, czy wiercenie. Bardzo ważną rzeczą jest zastosowana w maszynie numerycznie sterowana frezarka do słupka, która jest w stanie wykonać frezowanie końcówek profilu w nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie systemach. Maszyna została w pełni zintegrowana z zewnętrznym programem sterującym, co w znacznym stopniu optymalizuje proces produkcyjny w naszej firmie - dodaje Karol Szkudlarczyk, wiceprezes zarządu firmy Awilux Polska.


Quadra L2 to dwa moduły tnące umożliwiające zaprogramowanie optymalnego cięcia profili o dużych wymiarach oraz możliwość wykonywania cięć specjalnych. Centrum wyposażono  również w moduł tarczowy frezujący czołowo o zmiennej prędkości do 8000 obrotów na minutę oraz funkcję szybkiej zmiany zespołu frezów z blokadą na siłowniku pneumatycznym. Moduł frezu czołowego współpracuje z poziomą jednostką tnącą, z którą dzieli belkę podporową. Takie rozwiązanie to możliwość obróbki czołowej pod kątem 360 °.

- Posiadanie nowoczesnych maszyn takich jak Quadra L2 daje nam możliwość sprostania nawet najbardziej skomplikowanym projektom. Nasza praca jest doceniana między innymi za innowacyjność, dbałość o wysoką jakość produktów,  dlatego też  zakup centrum obróbczego od R&D Tech był logicznym wyborem. W naszym mniemaniu urządzenia Emmegi to innowacyjne, ale i sprawdzone rozwiązania - dodaje Karol Szkudlarczyk.