PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-10-01
Nowoczesna technologia od R&D Tech w firmie Fabryka Okien SPECTRUM sp. z o.o.
W związku z dużym wzrostem sprzedaży swoich produktów lubelski producent rozbudował park maszynowy zakupując od R&D Tech kolejne ...

R&D Tech Sp. z o.o.
ul. Kostrzyńska 9
65-127 Zielona Góra

tel. 68 455 71 01
fax 68 455 71 02
info@randdtech.pl
www.randdtech.pl

» więcej o firmie

Od chwili założenia po dzień dzisiejszy Fabryka Okien SPECTRUM sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i kompleksowej obsłudze związanej z montażem stolarki budowlanej z PCW, aluminium i przeciwpożarowej.

W związku z dużym wzrostem sprzedaży swoich produktów lubelski producent rozbudował park maszynowy zakupując od R&D Tech kolejne maszyny tj.: piłę dwugłowicową Precision RS, centrum obróbcze Comet X4, piłę jednogłowicową M300 wraz z automatycznym mierzeniem listwy przyszybowej oraz dwie zagniatarki do naroży Itaca Solution.

Nasza firma posiada już centrum obróbcze Phantmatic M3 od R&D Tech. Praca na tym urządzeniu, wysoka jakość produktów Emmegi oraz profesjonalna obsługa R&D Tech, utwierdziły nas w przekonaniu, iż kolejne maszyny powinny również pochodzić od tego dostawcy - stwierdza Andrzej Strus - Prezes Fabryki Okien Spectrum.

W lubelskiej fabryce zostało zainstalowane nowoczesne, sterowane numerycznie 4-osiowe centrum obróbcze COMET X4, które wyposażone jest w nowy interfejs, 24" pionowy monitor z regulacją wysokości, gdzie prędkość pozycjonowania osi X wynosi 120 m/min. Ponadto osie centrum są osiami absolutnymi, dzięki którym nie ma potrzeby wzorcowania.

Kolejnym elementem najnowszej linii firmy Spectrum jest dwugłowicowa piła PRECISION RS600 dedykowana do obróbki profili z aluminium, PVC i lekkich stopów. Automatyczny posuw ruchomej głowicy i elektroniczne zarządzanie wszystkimi kątami od 22°30' (wewnętrzne) do 45° (zewnętrzne) pozwala na zachowanie precyzji 280 pozycji w zakresie każdego stopnia. Dwie tarcze o średnicy 600mm posiadają dwa rożne tryby wysuwu. Mając na uwadze zapewnienie wysokiego komfortu pracy operatorów, piła została wyposażona w specjalny system wygłuszenia przez co, znacznie obniżony został poziom hałasu.

Kolejnymi elementami nowej linii produkcyjnej są: jednogłowicowa piła M 300 i dwie zagniatarki do naroży modelu Itaca Solution. Piła M 300 z podnoszoną tarczą tnącą, przeznaczona jest do cięcia listew przyszybowych, posiada system automatycznego ustawiana zderzaka długości cięcia, a wymiar przenoszony jest poprzez bluetooth z urządzenia mierniczego. Zagniatarki Itaca Solution, posiadają dwie wyjątkowe głowice, wyposażone w dwa korpusy z dwoma nożami regulowanymi na wszystkie pozycje zagniatania.

Naszym priorytetem jest najwyższa jakość produktów, tak aby spełniały one oczekiwania i potrzeby różnych grup Klientów indywidualnych oraz Inwestorów instytucjonalnych w ramach szeroko realizowanych przez firmę zamówień publicznych. Obecnie sprzedaż naszych wyrobów odbywa się głównie na rynku krajowym, ale spółka wychodzi ze swoją ofertą również na rynek zagraniczny. Możliwość dysponowania nowoczesnym parkiem maszynowym to gwarancja dynamicznego rozwoju naszej fabryki oraz stabilnej pozycji na rynku. Będąc wiarygodnym, rzetelnym oraz profesjonalnym producentem pracujemy na najnowocześniejszych technologiach i współpracujemy z najlepszymi - dodaje Prezes lubelskiej spółki.

źródło: R&D Tech