PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-06-19
Jeszcze wyższy poziom automatyzacji parku maszynowego Wojmarplast dzięki maszynom z R&D Tech
Firma Wojmarplast powiększyła swój park maszynowy o 6-ścio osiowe centrum obróbcze ...

R&D Tech Sp. z o.o.
ul. Kostrzyńska 9
65-127 Zielona Góra

tel. 68 455 71 01
fax 68 455 71 02
info@randdtech.pl
www.randdtech.pl

» więcej o firmie

Firma Wojmarplast specjalizująca się min. w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej oraz produkująca moskitiery, osłony okienne oraz parapety powiększyła swój park maszynowy o 6-ścio osiowe centrum obróbcze Phantomatic X6 oraz piłę dwugłowicową Precision RS z palety produktowej R&D Tech Emmegi.

 „Nasz priorytet stanowi dostarczanie wysokojakościowych produktów, co z kolei jest ściśle związane z posiadaniem maszyn, dzięki którym wytwarzany produkt będzie spełniał wysokie parametry. Zakupiliśmy od spółki R&D Tech centrum obróbcze Phantomatic X6, gwarantujące optymalną jakość oraz precyzję dzięki możliwości obróbki pod dowolnym kątem od 0° do 180° profili o długości do 7700 mm. Co więcej, Phantomatic X6 wyposażone jest w szybki zmieniacz narzędzi do 8 stanowisk, a silnik wrzeciona 7kW oraz podwójny system chłodzenia sprawiają, że centrum jest bardzo wydajne, co było dla nas niezwykle ważne. Ponadto maszyna umożliwia pracę wahadłową, co znacznie skraca czas przygotowania kolejnych profili do obróbki'' - stwierdza Tomasz Nijak.


Wraz z centrum CNC wielkopolski producent nabył nowoczesny model piły dwugłowicowej przeznaczonej do obróbki profili z aluminium, PVC i lekkich stopów - piłę Precision RS. Urządzenie wyposażone jest w dwie tarcze o średnicy 600mm posiadające dwa rożne tryby wysuwu : standardowy - pozwalający na optymalne wykorzystanie zakresu cięcia i umożliwiający cięcie profili o wysokości większej niż 450 mm oraz radialny, chroniony patentem - pozwalający na wydłużenie zakresu ciecia,
i cięcie szerokich profili pod dowolnym kątem. Obszar roboczy piły jest całkowicie osłonięty, co umożliwia pracę maszyny w pełnym automacie zapewniając jednocześnie komfort pracy operatora.

„Dostarczone przez R&D Tech maszyny to kolejny krok w wyższy poziom automatyzacji procesów produkcyjnych, możliwość realizacji bardziej skomplikowanych projektów, a przede wszystkim spełnianie ciągle rosnących wymagań naszych klientów zarówno na rynku krajowym, jak i rynkach zagranicznych." - dodaje Tomasz Nijak.

źródło: R&D Tech