PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2015-03-31
Szkło SunGuard SuperNeutral firmy Guardian w najnowocześniejszych centrach hotelowo-konferencyjnych
Nowoczesne hotele to nie tylko miejsca relaksu i odpoczynku gości, ale również ...

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa

tel. 34 323 92 00
www.guardianglass.com/eu/pl

» więcej o firmie

Wysokoselektywne, krystalicznie przejrzyste i wyjątkowo odporne szkło SunGuard SuperNeutral firmy Guardian coraz częściej wybierane jest przez projektantów największych, najnowocześniejszych i najbardziej oryginalnych obiektów hotelowo-konferencyjnych w Polsce. Szkło z częstochowskiej huty znalazło zastosowanie m.in. w Hotelu Warszawianka Centrum Kongresowe i NARVIL Conference & Spa.

Nowoczesne hotele to nie tylko miejsca relaksu i odpoczynku gości, ale również prawdziwe centra życia biznesowego. Organizowane są w nich największe krajowe i międzynarodowe konferencje, spotkania firmowe oraz prestiżowe targi, a także kameralne bankiety i imprezy integracyjne. Doskonałym przykładem połączenia eleganckiego hotelu i wysokiej klasy centrum kongresowego są dwa obiekty zlokalizowane w zacisznych, malowniczych plenerach Zalewu Zegrzyńskiego: NARVIL Conference & Spa oraz Hotel Warszawianka Centrum Kongresowe. Oba ośrodki zasługują na uwagę nie tylko ze względu na najwyższy standard obsługi gości prywatnych i biznesowych, ale również z powodu supernowoczesnych rozwiązań architektonicznych autorstwa biura KM Rubaszkiewicz. Chociaż każdy z hoteli zaprojektowany został w zupełnie innym stylu to łączy je niezwykle elegancki wygląd, oryginalna fasada oraz szerokie zastosowanie szkła w obrębie bryły budynku. Co więcej, w obu przypadkach wykorzystano wysokoselektywne szkło SunGuard SN 51/28 firmy Guardian, które jednocześnie zapewnia krystalicznie przejrzysty widok i najwyższą ochronę przeciwsłoneczną.


Hotel NARVIL Conference & Spa ze szkłem SunGuard SN 51/28.
Fot. Guardian Częstochowa

Hotelowe inspiracje

Zlokalizowany w Serocku hotel NARVIL Conference & Spa stanowi dowód, że nawet ultranowoczesny obiekt może doskonale harmonizować z otaczającą go przyrodą i nie zaburzać malowniczego krajobrazu brzegu Narwi. Inspiracją do stworzenia niezwykłej bryły budynku były rozłożyste drzewa, dlatego też wykonana z żelbetu ściana zewnętrzna przypomina właśnie splątane konary i korzenie drzew. Aby jeszcze lepiej wtopić się w naturalny krajobraz, ażurowa konstrukcja fasady wypełniona została idealnie przezroczystym szkłem SunGuard SN 51/28, w którym odbija się zieleń otaczającego hotel lasu. Wybór szkła powlekanego Guardian nie był przypadkowy - produkt ten wyróżnia się doskonałą transmisją światła, neutralnym kolorem odbicia i wysokim stopniem oddawania kolorów, dzięki czemu stanowi najlepszy wybór dla fasad całoszklanych. NARVIL Conference & Spa oddalony jest jedynie 10 kilometrów od Jachranki, w której znajduje się Hotel Warszawianka Centrum Kongresowe - drugi z projektów biura KM Rubaszkiewicz, w którym perfekcyjnie wykorzystano potencjał szkła, jako głównego elementu fasady. Obiekt ten opracowany został w duchu symetrii, dzięki czemu jego bryła zachwyca idealnymi proporcjami i doskonałą, delikatnie falistą linią. Niezwykłej lekkości tak dużemu obiektowi dodaje front wykonany z lśniącego w słońcu szkła. Podobnie jak w przypadku Hotelu NARVIL, tutaj również wykorzystano krystalicznie czyste, wysokoselektywne szkło powlekane SunGuard SN 51/28 firmy Guardian.  


Zastosowane w Hotelu Warszawianka Centrum Kongresowe
szkło SunGuard SN 51/28 zapewnia gościom komfort pobytu.
Fot. Guardian Częstochowa

Goście pod specjalną ochroną

Położone w Jachrance i Serocku hotele przyciągają zarówno gości prywatnych, jak i biznesowych, gwarantując maksymalny komfort pobytu. Komfort ten dotyczy jednak nie tylko standardu obsługi, ale również klimatu panującego wewnątrz obiektu. Jeżeli chodzi o przyjemną atmosferę i temperaturę to w przypadku Hotelu Warszawianka Centrum Kongresowe oraz NARVIL Conference & Spa, z uwagi na szklane elementy fasady, olbrzymie znaczenie miał jego odpowiedni dobór. Duże przeszklenia to bowiem bardzo dobry sposób na zapewnienie wnętrzom doskonałego dostępu do naturalnego światła, a także sprawdzona metoda na poprawę komfortu cieplnego w budynku. Wykorzystanie w obu projektach architektonicznych szkła SunGuard SN 51/28, cechującego się wysoką przepuszczalnością światła, a jednocześnie zapewniającego niski poziom całkowitej transmisji promieniowania słonecznego pozwoliło na wyeliminowanie ryzyka przegrzewania się pomieszczeń oraz ograniczenie konieczności stosowania sztucznego oświetlenia. Kwestie te docenią zarówno goście, przebywający w elegancko urządzonych pokojach, hotelowym lobby czy strefie rekreacji, a także klienci biznesowi, spędzający długie godziny w salach konferencyjnych, zlokalizowanych na terenie każdego z nowoczesnych obiektów.



Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float", wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.


źródło: Guardian Częstochowa