PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2012-07-03
Prestiżowa architektura wielkiego formatu - system nakładkowy Schüco AOC
Systemy nakładkowe Schüco AOC dają dużą wolność kreacji bryły budynku i pozwalają na skrócenie czasu montażu nawet do 60%

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Projektowanie konstrukcji fasad i świetlików dachowych z wielkoformatowymi przeszkleniami to trudne zadanie, wymagające często kompromisu między właściwościami termoizolacyjnymi a parametrami szczelnościowymi i statycznymi. Systemy nakładkowe z serii Schüco AOC na podkonstrukcji stalowej oraz drewnianej pozwalają na prostą realizację maksymalnie transparentnych konstrukcji w standardzie pasywnym.

Wielkoformatowe, przeszklone płaszczyzny fasad pionowych pozwalają kreować nie tylko nowoczesny i „transparentny" wizerunek instytucji, lecz również jasne, otwarte przestrzenie wewnątrz budynku. Obecnie o prestiżowym charakterze tego typu architektury decydują łącznie walory estetyczne oraz zrównoważony charakter zastosowanych rozwiązań. Gwarancją energooszczędności i komfortu użytkowania obiektu z dużymi powierzchniami przeszklonymi jest zastosowanie fasad o perfekcyjnych parametrach technicznych. Systemy nakładkowe z serii Schüco AOC 50 (60) ST.SI i AOC 50 (60) TI.SI zaprojektowano z myślą o prostym, ekonomicznym wykonaniu nawet najbardziej wymagających projektów architektonicznych z wykorzystaniem dużych przeszkleń w standardzie pasywnym potwierdzonym certyfikatami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Dwie wersje systemu - na podkonstrukcji stalowej (ST.SI) i drewnianej (TI.SI) pozwalają na indywidualną kreację estetyki powłoki oraz wnętrza budynku.


Fasada pionowa zrealizowana w systemie Schüco AOC 50 ST.SI
fot. Schüco

Pasywna architektura wielkiego formatu

Systemy nakładkowe Schüco AOC pozwalają na kompleksową i szybką realizację fasad oraz świetlików dachowych w standardzie pasywnym przy widocznej szerokości profilu 50 i 60 mm. Powłoki w nich wykonywane charakteryzują najlepsze na rynku współczynniki przenikania ciepła, Ucw < 0,8 W/m2K w przypadku fasad i Ucw < 1,0 W/m2K w przypadku świetlików dachowych. Parametry te są możliwe do uzyskania już przy szkleniu grubości zaledwie 40 mm w przypadku podkonstrukcji drewnianej oraz 45 mm w przypadku podkonstrukcji stalowej. W badaniach wykonanych w Instytucie Domów Pasywnych uwzględniono również niekorzystne oddziaływanie punktowych mostków termicznych powstających na połączeniach śrubowych. Tak doskonałe parametry udało się uzyskać dzięki innowacyjnym rozwiązaniom izolatorów z refleksyjnymi powierzchniami, odbijającymi ciepło oraz opatentowanej metodzie montażu z wykorzystaniem zacisków z tworzywa sztucznego. Optymalny rozkład obciążeń w konstrukcji fasady, pozwala na stosowanie dużych i ciężkich, zestawów szybowych do 730 kg i 1080 kg, w przypadku systemów odpowiednio: na podkonstrukcji drewnianej i stalowej. Szeroki zakres grubości szklenia od 6 do 58 mm, umożliwia stosowanie szyb monolitycznych, jedno i dwukomorowych zestawów niskoemisyjnych oraz specjalnych oszkleń akustycznych (Rw fasady i świetlika do 54dB) czy antywłamaniowych (konstrukcje do klasy WK3 włącznie).


Przekrój przez fasadę Schüco AOC 50 TI.SI na podkonstrukcji drewnianej
fot. Schüco

Wolność kreacji

Dzięki innowacyjnym elementom systemowym i dwóm wersjom konstrukcji systemy nakładkowe Schüco AOC dają dużą wolność kreacji bryły budynku i pozwalają na skrócenie czasu montażu nawet do 60%. Innowacyjna metoda uszczelnienia systemu nie wymaga użycia płynnego szczeliwa, dlatego w systemie Schüco AOC można szybko i ekonomicznie realizować szczelne konstrukcje dachów oraz świetlików dachowych o nachyleniu nawet do 7°. Trzy poziomy odwodnienia słupów i rygli umożliwiają efektywne odprowadzanie wody deszczowej oraz wentylację. Fasada Schüco AOC 50 (60) TI.SI to oryginalna kombinacja naturalnego charakteru drewna, stali oraz szkła, dlatego doskonale odpowiada wyznacznikom tak popularnego minimalizmu skandynawskiego. Drewniano-stalowa konstrukcja daje efekt imponującej, przeszklonej architektury od zewnątrz, zaś od strony wewnętrznej pozwala kreować przyjazną, ciepłą atmosferę. Natomiast system Schüco AOC 50 (60) ST.SI idealnie odpowiada na potrzeby architektury w stylu postmodernistycznym i high-tech. Dowolne kształtowanie indywidualnego wyglądu fasady daje duży wybór listew maskujących, a także możliwość integracji paneli fotowoltaicznych Schüco ProSol TF/TF+, które dodatkowo podniosą standard energetyczny budynku. Efektywny i bezproblemowy montaż na podkonstrukcji stalowej oparty na technologii mocowania za pomocą bolców eliminuje potrzebę czasochłonnego spawania i ryzyko wygięcia profilu.


Przekrój przez fasadę Schüco AOC 50 ST.SI na podkonstrukcji stalowej
fot. Schüco

Zdjęcie główne:
Fasada modernizacyjna Schüco ERC 50 z ogniwami Schüco Pro Sol TF+
Fot. Schüco




Schüco - Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii - pozyskiwanie energii - zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.

źródło: Schüco