PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2012-07-02
Ogrzej dom słońcem z CLIMATOP LUX!
Szyba stanowi aż 80% całego okna, dlatego wywiera największy wpływ na jego parametry cieplne.

GLASSOLUTIONS - Jaroszowiec
ul. Kolejowa 1
32-312 Jaroszowiec

tel. 32 649 95 00
fax 32 649 96 79
saintgobainwpolsce@saint-gobain.com
www.glassolutions.pl

» więcej o firmie

W świetle rosnących wymagań dotyczących energooszczędności w budynkach, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych staje się koniecznością. Przeszklenia wykonane z szyb CLIMATOP LUX to najprostszy i najtańszy sposób na naturalne ogrzewanie domu.

Projekty współczesnych domów energooszczędnych zazwyczaj bazują na wielkowymiarowych przeszkleniach, które mogą się przyczyniać do strat energii nawet w 25%. Ucieczka ciepła następuje przez łączenia szyby z ramą i profile, będące najsłabszym punktem stolarki. Kluczem do poprawienia energooszczędności budynku wbrew pozorom nie jest montaż maksymalnie szczelnych okien i drzwi, lecz zastosowanie odpowiednio zaprojektowanych przeszkleń, które pozyskują więcej ciepła, niż tracą. Szyby dwukomorowe CLIMATOP LUX o dodatnim bilansie energetycznym pozwalają na pokrycie znaczącej części zapotrzebowania domu na ciepło, efektywnie podnosząc jego efektywność energetyczną.


Sposób działania szyb Climatop Lux opiera się na generowaniu
bezpośrednich uzysków z promieni słonecznych, dlatego są
z powodzeniem stosowane w budownictwie pasywnym
fot. Glassolutions

Naturalny mechanizm grzewczy

Szyba stanowi aż 80% całego okna, dlatego wywiera największy wpływ na jego parametry cieplne. Innowacyjna technologia CLIMATOP LUX otwiera szerokie horyzonty kształtowania przeszklonej, wypełnionej słońcem architektury. Stosowana do konstruowania przeszkleń okiennych sprawia, że nie stanowią już one słabego punktu w projekcie energooszczędnego budynku, lecz staną się jego dodatkowym atutem. Bardzo niski współczynnik przenikania ciepła zestawu szybowego na poziomie zaledwie Ug = 0,6 W/m2K uzyskano dzięki ciepłemu połączeniu szyb za pomocą ramki dystansowej z tworzywa sztucznego i zastosowaniu dwóch 14 - milimetrowych warstw szlachetnego argonu, będącego doskonałym izolatorem. Zewnętrzną stronę wewnętrznej szyby pokryto opatentowaną powłoką PLANITHERM LUX, która stanowi efektywną barierę dla promieni podczerwonych. Ciepło generowane przez urządzenia i mieszkańców jest odbijane z powrotem do wnętrza budynku. Ta sama powłoka zastosowana po wewnętrznej stronie szyby zewnętrznej służy maksymalizacji zysków z promieni słonecznych, przepuszczając aż do 62% energii. Zastosowanie szkła float sprawia, że szyba jest praktycznie przezroczysta dla światła słonecznego, co dodatkowo wpływa na podniesienie uzysków energii ze słońca i oszczędność energii elektrycznej.

Słoneczna arytmetyka

Dzięki przyszłościowym technologiom, stosowanym już dziś w domach pasywnych, można nie tylko powstrzymać ucieczkę ciepła z wnętrza, lecz również rekompensować straty energii drogą pasywnych zysków słonecznych. Dwukomorowy zestaw szybowy oparty na dwóch powłokach niskoemisyjnych PLANITHERM LUX, ciepłej ramce SWISSPACER i przestrzeniach międzyszybowych wypełnionych argonem daje więcej korzyści niż najcieplejsze ściany. Dla przykładu energooszczędny dom o łącznej powierzchni 150 m2 i rocznym zapotrzebowaniu na energię EP=160 kWh/m2 potrzebuje 24 tysięcy kilowatogodzin energii do celów grzewczych. Montując okna i drzwi o łącznej powierzchni szklenia w technologii CLIMATOP LUX równej 25 m2 zyskujemy aż 25 tysięcy kilowatów, co odpowiada 100 litrom oleju opałowego. To realna oszczędność, którą uzyskujemy w naturalny, zupełnie nieszkodliwy dla środowiska sposób. Paradoksalnie, im większa będzie powierzchnia przeszklona, tym więcej energii wygenerujemy. Ewentualny nadmiar ciepła jest magazynowany w grubych ścianach i stopniowo oddawany do wnętrza budynku, stając się zapasowym źródłem energii.

Zdjęcie główne:
Przeszklenia w technologii Climatop Lux wpływają na bilans energetyczny budynku korzystniej niż ciepłe ściany
fot. Glassolutions



GLASSOLUTIONS Saint-Gobain
powstał w 1991 roku jako firma prywatna Glaspol. Od 1994 roku jest częścią Saint-Gobain - jednego ze 100 największych koncernów przemysłowych na świecie, światowego lidera we wszystkich dziedzinach swojej działalności. W roku 2011  jako członek 240 zakładów obróbki i dystrybucji szkła płaskiego, GLASPOL podjął działania mające na celu ujednolicenie tożsamości, oraz budowę globalnej marki GLASSOLUTIONS Saint-Gobain.

GLASSOLUTIONS Saint-Gobain wytwarza szyby w 8 nowoczesnych zakładach produkcyjnych na terenie Polski. W każdym z nich produkowane są szyby zespolone. Ponadto w zakładzie w Pruszkowie funkcjonują nowoczesne linie do produkcji szkła hartowanego i laminowanego. Zgrupowanie tych trzech technologii w jednym zakładzie pozwala na realizację szerokiego spektrum produktów w zakresie szkła obiektowego. W centrum produkcyjnym w Namysłowie produkowane jest nowoczesne szkło ogniochronne.

GLASSOLUTIONS Saint-Gobain jest wiodącym na rynku producentem szkła budowlanego. Najwyższe standardy jakościowe produktów gwarantują nowoczesny park maszynowy i starannie wyselekcjonowane komponenty używane do produkcji. Kompleksowe podejście do potrzeb naszych odbiorców oraz wykwalifikowana załoga zapewniają wysoki poziom obsługi klienta.

Bogate doświadczenie firmy oraz jej potencjał pozwalają na realizację nowoczesnych oraz innowacyjnych produktów takich jak:

  • szyby na podłogi i schody szklane
  • szyby ogniochronne
  • szklane daszki
  • szyby kuloodporne
  • szyby o kontrolowanej przezierności SGG PRIVA-LITE
  • szyby samoczyszczące SGG BIOLCLEAN
  • szyby z pętlą alarmową SGG SECURIT ALARM
  • szyby z ciepłą ramką SWISSPACER

Ważniejsze wydarzenia w historii GLASSOLUTIONS Saint-Gobain:

2011 - zmiana logo i ujednolicenie tożsamości GLASSOLUTIONS Saint-Gobain
2008 - rozpoczęcie produkcji szkła ognioodpornego w Namysłowie
2004 - budowa zakładu produkcyjnego w Pruszkowie na potrzeby rynku projektów budowlanych
2001 - przeniesienie centrali firmy i zakładu produkcyjnego do Jaroszowca k. Olkusza
1992 - powstanie nowego zakładu i centrali firmy Żorach
1991 - powstanie firmy w Gorzowie Wielkopolskim

O firmie Saint-Gobain:

Firma Saint Gobain istnieje ponad 300 lat. Została założona w 1665 r. przez Jeana Baptistę Colberta, doradcę do spraw finansowych króla Ludwika XIV. Zasady, którymi kieruje się koncern w rozwoju swojej działalności to innowacyjność, przedsiębiorczość i różnorodność.

Saint-Gobain jest obecna w 64 krajach zatrudniając ponad 191 000 pracowników w tym prawie 3500 naukowców w 20 centrach rozwojowo-badawczych. Swoją działalność opiera na 4 sektorach: Materiały Innowacyjne, Produkty dla Budownictwa, Dystrybucja Budowlana oraz Opakowania.

Od 1993 roku Polska stanowi główną bazę rozwojową dla działalności Saint-Gobain w Europie Środkowo-Wschodniej. Saint-Gobain jest jednym z 20 największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Wartość inwestycji Grupy Saint-Gobain w Polsce wynosi 1,4 mld € . W 9 spółkach Grupy na terenie Polski pracuje ponad 6 000 pracowników. 

Dbałość o kwalifikacje i bezpieczeństwo załogi oraz konsekwentny program inwestycyjny zapewnia stabilny rozwój firmy i ciągłe podnoszenie poziomu obsługi jej klientów.

źródło: GLASSOLUTIONS Polska