PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2012-06-21
CLIMATOP LUX - pierwsza szyba w klasie energetycznej „A”
CLIMATOP LUX pozwalają na dogrzewanie pomieszczeń drogą pasywnych zysków słonecznych.

GLASSOLUTIONS - Jaroszowiec
ul. Kolejowa 1
32-312 Jaroszowiec

tel. 32 649 95 00
fax 32 649 96 79
saintgobainwpolsce@saint-gobain.com
www.glassolutions.pl

» więcej o firmie

Szyby zespolone CLIMATOP LUX firmy Glassolutions w klasie energetycznej „A" już dziś spełniają najsurowsze europejskie standardy energooszczędności w budynkach. Technologia oparta na bezbarwnym szkle float z powłokami niskoemisyjnymi Planitherm Lux pozwala nie tylko uniknąć strat ciepła w budynku, lecz również pozyskiwać nawet do 25 tys. kWh darmowej energii w ciągu roku!

Liczy się Bilans Energetyczny!

W naszym klimacie energia słoneczna to towar deficytowy. Dla porównania roczna wartość nasłonecznienia w Rzymie wynosi 1380 kWh/m2, zaś w Warszawie zaledwie 966 kWh/m2. W kontekście kurczących się źródeł energii konwencjonalnej niezmiernie ważne staje się jak najefektywniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów energii pochodzącej z natury. Więcej naturalnego światła i mniejsze zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie oznacza niższe rachunki za energię elektryczną. Nie bez znaczenia jest również nasze samopoczucie, na które pozytywnie wpływa naturalne światło.


Climatop Lux to rozwiązanie z dodatnim bilansem energetycznym
Fot. Glassolutions

Dzięki najnowszym rozwiązaniom w dziedzinie projektowania stolarki okiennej przeszklone powierzchnie, które do tej pory były źródłem strat nawet do 25% energii pochodzącej ze spalania gazu czy oleju opałowego, już dziś mogą charakteryzować się dodatnim bilansem energetycznym i wspomagać system centralnego ogrzewania drogą pasywnych zysków z promieni słonecznych. W myśl Dyrektywy 2010/30/UE już niebawem okna, a także szyby zostaną poddane etykietowaniu energetycznemu w klasach od A do G, które będą informować o wpływie rozwiązania na bilans energetyczny budynku. Szyby dwukomorowe CLIMATOP LUX pozwalają na dogrzewanie pomieszczeń drogą pasywnych zysków słonecznych, dzięki czemu jako jedyne na rynku już dziś otrzymały najwyższą klasę energetyczną „A" według metodologii zatwierdzonej przez Związek Polskie Okna i Drzwi, a także najlepszą klasę według surowego niemieckiego rozporządzenia o oszczędzaniu energii EnEV 2009.

Potrójny zysk tylko z klasą „A"

Nowej generacji pakiety szybowe CLIMATOP LUX z dwoma powłokami niskoemisyjnymi PLANITHERM LUX o dodatnim bilansie energetycznym rewolucjonizują myślenie o przeszkleniach w strukturze budynku i wyznaczają nowe horyzonty zrównoważonej architektury. Innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie trzy funkcje: magazynowania energii, pozyskiwania energii cieplnej z promieni słonecznych i optymalnego doświetlenia wnętrz. Taki efekt osiągnięto dzięki jednoczesnemu podniesieniu właściwości termoizolacyjnych do standardu pasywnego na poziomie Ug = 0,6 i zwiększeniu przepuszczalności ciepła solar factor g do 62%. W efekcie zyski ciepła przewyższają straty. Szyby zespolone CLIMATOP LUX bazują na technologii dwóch komór z przestrzenią międzyszybową o grubości min. 14 mm wypełnioną argonem, osadzonych na ciepłej ramce SWISSPACER, która redukuje efekt termicznego mostka liniowego występującego na styku szyby i ramy. Szyby wewnętrzna i zewnętrzna zostały dodatkowo pokryte dwoma powłokami niskoemisyjnymi PLANITHERM LUX, które efektywnie redukują przewodzenie ciepła na zewnątrz i jednocześnie przepuszczają do pomieszczeń 70% więcej krótkofalowego promieniowanie słonecznego niż tradycyjne zestawy trzyszybowe ze szkłem o emisyjności 1%. Zastosowanie przezroczystego dla promieni słonecznych szkła float gwarantuje maksymalne doświetlenie pomieszczeń. Przepuszczalność światła na najwyższym poziomie TL = 73 % przekłada się na oszczędność energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia.

- Technologia zastosowana w szybach CLIMATOP LUX została zaprojektowana z myślą o budownictwie spełniającym surowe wymagania energooszczędności, stawiane przez Unię Europejską na przyszłe lata. Pakiety szybowe w niej produkowane posiadają lepsze parametry cieplne niż najcieplejsze ściany w domach pasywnych, gdyż pozwalają na dodatkowe uzyski energetyczne. Paradoksalnie im większe zaprojektujemy przeszklenia, tym lepszy będzie standard energetyczny budynku. Oznacza to możliwość kreowania jasnych, przestronnych przestrzeni mieszkalnych, które będą dawać użytkownikom maksimum komfortu i energooszczędności - mówi Maciej Mańko, market manager w firmie Glassolutions Saint-Gobain.



GLASSOLUTIONS Saint-Gobain
powstał w 1991 roku jako firma prywatna Glaspol. Od 1994 roku jest częścią Saint-Gobain - jednego ze 100 największych koncernów przemysłowych na świecie, światowego lidera we wszystkich dziedzinach swojej działalności. W roku 2011  jako członek 240 zakładów obróbki i dystrybucji szkła płaskiego, GLASPOL podjął działania mające na celu ujednolicenie tożsamości, oraz budowę globalnej marki GLASSOLUTIONS Saint-Gobain.

GLASSOLUTIONS Saint-Gobain wytwarza szyby w 8 nowoczesnych zakładach produkcyjnych na terenie Polski. W każdym z nich produkowane są szyby zespolone. Ponadto w zakładzie w Pruszkowie funkcjonują nowoczesne linie do produkcji szkła hartowanego i laminowanego. Zgrupowanie tych trzech technologii w jednym zakładzie pozwala na realizację szerokiego spektrum produktów w zakresie szkła obiektowego. W centrum produkcyjnym w Namysłowie produkowane jest nowoczesne szkło ogniochronne.

GLASSOLUTIONS Saint-Gobain jest wiodącym na rynku producentem szkła budowlanego. Najwyższe standardy jakościowe produktów gwarantują nowoczesny park maszynowy i starannie wyselekcjonowane komponenty używane do produkcji. Kompleksowe podejście do potrzeb naszych odbiorców oraz wykwalifikowana załoga zapewniają wysoki poziom obsługi klienta.

Bogate doświadczenie firmy oraz jej potencjał pozwalają na realizację nowoczesnych oraz innowacyjnych produktów takich jak:

  • szyby na podłogi i schody szklane
  • szyby ogniochronne
  • szklane daszki
  • szyby kuloodporne
  • szyby o kontrolowanej przezierności SGG PRIVA-LITE
  • szyby samoczyszczące SGG BIOLCLEAN
  • szyby z pętlą alarmową SGG SECURIT ALARM
  • szyby z ciepłą ramką SWISSPACER

Ważniejsze wydarzenia w historii GLASSOLUTIONS Saint-Gobain:

2011 - zmiana logo i ujednolicenie tożsamości GLASSOLUTIONS Saint-Gobain
2008 - rozpoczęcie produkcji szkła ognioodpornego w Namysłowie
2004 - budowa zakładu produkcyjnego w Pruszkowie na potrzeby rynku projektów budowlanych
2001 - przeniesienie centrali firmy i zakładu produkcyjnego do Jaroszowca k. Olkusza
1992 - powstanie nowego zakładu i centrali firmy Żorach
1991 - powstanie firmy w Gorzowie Wielkopolskim

O firmie Saint-Gobain:

Firma Saint Gobain istnieje ponad 300 lat. Została założona w 1665 r. przez Jeana Baptistę Colberta, doradcę do spraw finansowych króla Ludwika XIV. Zasady, którymi kieruje się koncern w rozwoju swojej działalności to innowacyjność, przedsiębiorczość i różnorodność.

Saint-Gobain jest obecna w 64 krajach zatrudniając ponad 191 000 pracowników w tym prawie 3500 naukowców w 20 centrach rozwojowo-badawczych. Swoją działalność opiera na 4 sektorach: Materiały Innowacyjne, Produkty dla Budownictwa, Dystrybucja Budowlana oraz Opakowania.

Od 1993 roku Polska stanowi główną bazę rozwojową dla działalności Saint-Gobain w Europie Środkowo-Wschodniej. Saint-Gobain jest jednym z 20 największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Wartość inwestycji Grupy Saint-Gobain w Polsce wynosi 1,4 mld € . W 9 spółkach Grupy na terenie Polski pracuje ponad 6 000 pracowników. 

Dbałość o kwalifikacje i bezpieczeństwo załogi oraz konsekwentny program inwestycyjny zapewnia stabilny rozwój firmy i ciągłe podnoszenie poziomu obsługi jej klientów.

źródło: GLASSOLUTIONS Polska