PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-08-20
Jeszcze cieplejsza szyba w OKNACH z Krakowa
Nowy pakiet o współczynniku przenikania ciepła U=0,5 i szerokości 44 mm składa się z trzech tafli szkła oddzielonych ramką dystansową.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie
Dzięki nowej szybie o współczynniku przenikania ciepła U=0,5 robi się naprawdę gorąco! Pakiet szybowy możliwy jest do zastosowania w energooszczędnych oknach Thermic 90, co znacząco poprawia i tak już niezwykle wysokie termoizolacyjne parametry okna.

Nowy pakiet o współczynniku przenikania ciepła U=0,5 i szerokości 44 mm składa się z trzech tafli szkła oddzielonych ramką dystansową. Przestrzeń międzyszybową wypełniono argonem. Ważne, aby przestrzeń między komorami była wypełniona za pomocą gazu szlachetnego, np. argonu czy kryptonu, co zmniejsza ilość ciepła "uciekającego" z pomieszczenia
– tłumaczy Rafał Karaś, Menadżer ds. Doradztwa Technicznego OKNOPLAST-Kraków.

Dzięki zastosowaniu jeszcze „cieplejszego” pakietu szybowego w przypadku Thermic 90, współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wyniesie tylko U=0,8. Osiągnięcie tak rewelacyjnego wyniku było możliwe także dzięki pozostałym elementom składającym się na wyposażanie okna Thermic 90. Wykonane jest ono z 6-komorowego profilu o szerokości zabudowy 90 mm, a jego energooszczędne właściwości dodatkowo podnoszą wkładka termiczna umieszczona w ramie okna oraz potrójny układ uszczelek.źródło: Oknoplast Sp. z o.o.