PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2020-03-12
Deceuninck Poland kolejny raz z tytułem IRBS
Deceuninck Poland znalazł się w gronie laureatów V edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2020 za swoją pionierską koncepcję iCOR.

Deceuninck Poland Sp. z o.o.
Jasin, ul. Poznańska 34
62-020 Swarzędz

tel. 61 818 70 00
fax 61 818 70 01
deceuninck.polska@deceuninck.com
www.deceuninck.pl

» więcej o firmie

Deceuninck Poland znalazł się w gronie laureatów V edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2020 za swoją pionierską koncepcję iCOR. W tym roku Kapituła wyróżniła 19 rozwiązań w branży. Podczas uroczystej gali, odbywającej się w trakcie 28. Konwentu Stolarki (27-28 lutego br.) w Gniewie wyróżnienie dla firmy odebrał Grzegorz Federowicz, Dyrektor Sprzedaży w Deceuninck Poland.

Już po raz piąty podczas Konwentu Stolarki ogłoszono wyniki programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki, który wyróżnia produkty i rozwiązania innowacyjne, nadążające, a nawet wyprzedzające trendy na rynku stolarki okiennej. W gronie laureatów programu po raz kolejny znalazła się firma Deceuninck, która stawia na innowacyjność i widzi w branży stolarki zarówno potrzebę, jak i potencjał dla takich rozwiązań. Wyrazem tego jest koncepcja iCOR, czyli pierwszy uniwersalny rdzeń przekroju dla różnych profili okiennych. Technologia ta została po raz pierwszy zastosowana w znanej już na rynku serii Elegant, a już wkrótce platforma ta będzie stanowiła bazę dla wszystkich kolejnych profili oferowanych przez Deceuninck, różniących się kształtem i głębokością zabudowy. Uniwersalność rdzenia iCOR pozwoli na połączenie każdego typu ramy z dowolną serią skrzydła (skrzydło zlicowane bądź proste, wzmocnione włóknem szklanym czy wypełnieniem termicznym).


- Proponowanie klientom innowacyjnych rozwiązań, które wspierają nasz wspólny biznes i dają nowe możliwości do rozwoju, to jeden z naszych najważniejszych celów. Platforma iCOR wnosi wiele korzyści dla producentów okien, m.in. możliwość personalizacji oferty, pozwalającej wyróżnić się na rynku, optymalizacji stanów magazynowych, dzięki opcji wykorzystania tych samych skrzydeł dla różnych głębokości zabudowy ramy, czy znaczącą redukcję złożoności produkcji w połączeniu z wyjątkową możliwością w zakresie stosowania uszczelnienia środkowego. To rozwiązanie stanowi innowację technologiczną w tej branży. Dlatego bardzo cieszymy się z tytułu laureata w programie Innowacyjnych Rozwiązań Branży Stolarki. Takie programy jak IRBS utwierdzają nas w przekonaniu, że ciągły rozwój oferty ukierunkowanej na innowacje jest niezbędny - powiedział Grzegorz Federowicz, Dyrektor Sprzedaży w Deceuninck Poland.


Dwudniowe wydarzenie, jakim jest Konwent Stolarki w Gniewie, to okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń między przedstawicielami i ekspertami powiązanymi z branżą stolarki okiennej oraz architektury. Podczas eventu zorganizowano Debatę Stolarki z udziałem producentów i dilerów. Swoją prezentację miały nowe produkty, które dopiero wchodzą na rynek - była to świetna okazja do zapoznania się z nimi, jak i nawiązania nowych kontaktów.



Założona w 1937 roku firma Deceuninck posiada pozycję nr 2. na świecie jako producent i projektant profili PVC do okien i drzwi, sprzedając swoje produkty w ponad 90 krajach. Firma zatrudnia ponad 3700 pracowników. Główna siedziba firmy znajduje się w Hooglede-Gits (BE). W samej Europie znajdują się 24 oddziały. Na świecie firma funkcjonuje w ramach 3 geograficznych regionów: Europa, Ameryka Północna i Turcja oraz rynki wschodzące. Deceuninck posiada 15 zintegrowanych zakładów produkcyjnych, które wraz z 21 magazynami i centrami dystrybucyjnymi gwarantują najlepszą obsługę klientów. Deceuninck silnie koncentruje się na innowacji, ekologii i designie. Firma notowana jest na giełdzie w Euronext Bruksela ("DECB").

źródło: Deceuninck