PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-01-08
Certyfikat NF oraz Acotherm dla firmy Eko-Okna
Okna produkowane przez firmę Eko-Okna pomyślnie przeszły badania we francuskim instytucie CSTB i uzyskały Certyfikat NF 220P oraz Acotherm.

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie

tel. 32 459 15 00
fax 32 418 30 62
poczta@ekookna.pl
www.ekookna.pl

» więcej o firmie

Francuskie Budowlane Centrum Naukowo-Techniczne potwierdziło wysoką jakość, którą cechują się produkty firmy Eko-Okna. Pod koniec ubiegłego roku produkty linii Ideal 4000 poddane zostały szeregowi rygorystycznych badań. - Proces certyfikacyjny trwał kilka miesięcy, a każdy jego etap był ściśle określony przez CSTB. Działania rozpoczęliśmy od wyodrębnienia zakładu pod produkcję oraz magazynowanie certyfikowanych elementów i gotowych okien - mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i rozwoju produktów. - Później skupiliśmy się na pozyskaniu certyfikowanych komponentów. Wszelkie profile i podzespoły użyte przy produkcji okien muszą bowiem spełniać posiadać znak NF 126, a szyby certyfikat CEKAL, aby potwierdzić ich jakość i źródło pochodzenia - tłumaczy dyrektor Kucharczyk.


Kolejnym etapem była pełna kontrola procesu produkcyjnego. CSTB, który uznawany jest za najbardziej restrykcyjny instytut badawczy w Europie, dokładnie wskazał jakie badania powinny przejść okna na etapie kontroli jakości. Okna systematycznie badane były pod kątem zgodności parametrów A*E*V* (przepuszczalność powietrza, wodoszczelność, odporność na obciążenie wiatrem), a oprócz tego każdego dnia sprawdzana była jakość zgrzewanych narożników. Dopełnieniem procesu certyfikacyjnego był audyt. Specjaliści z francuskiego instytutu odwiedzili siedzibę firmy i już na miejscu ocenili produkcję okien, ich magazynowanie, a także zweryfikowali prowadzoną dokumentację. Pod czujnym okiem audytorów w tutejszym laboratorium przebadano także losowo wybrane okno. Trzy inne okna przebadane zostały natomiast w laboratoriach CSTB we Francji. Tam również badano zarówno właściwości mechaniczne jak i użytkowe produktów linii Ideal 4000. Wyniki badań, audytu oraz obszerna dokumentacja dotycząca całego procesu produkcji przedstawiona została Komisji, która potwierdziła pozytywny wyniki całego procesu certyfikacji. - Warto podkreślić, że na tym nie koniec. Produkowane przez nas okna nadal będą systematycznie kontrolowane, a w firmie co pół roku będzie odbywał się audyt francuskiego instytutu. Certyfikat to zatem bezsprzeczny dowód na to, że produkowane przez nas okna nieustannie charakteryzują się najwyższą jakością i spełniają najbardziej restrykcyjne normy - dodaje Łukasz Kucharczyk.


Firma Eko-Okna nie tylko uzyskała certyfikat NF potwierdzający jakość produkowanych okien ale także znak Acotherm, który potwierdza właściwości termiczne i akustyczne produktów, a którego nie posiada żadna inna polska firma.

Posiadanie certyfikatów wydanych przez CSTB, oprócz prestiżu na rynku europejskim, stwarza znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o sprzedaż okien we Francji. - Certyfikat otwiera drogę do przetargów oraz inwestycji państwowych. Dzięki temu, że jesteśmy jego posiadaczem, nasi klienci mogą w nich uczestniczyć, a klient finalny może liczyć na państwowe dofinansowania dotyczące samej inwestycji. Dotychczas brak certyfikatu stanowił barierę nie do pokonania - mówi dyrektor Kucharczyk. Zdradza także, że w przyszłości Eko-Okna chcą poddać procesowi certyfikacji również inne produkty. W pierwszej kolejności wskazuje się tutaj okno z roletą.

 EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001.

źródło: Eko-Okna